4 قدم کلیدی تولید محتوا برای سئو گوگل و افزایش ترافیک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمام کسانی که خدمات و محصولات خود را بصورت آنلاین و از طریق وب سایت ارائه میدهند، بدنبال راهی برای افزایش بازدید سایت و قطعا افزایش درآمد از طریق حضور در رتبه اول گوگل هستند. زمانی که صحبت از سئو سایت می شود، فرصت ها و تکنیک های زیادی وجود دارند که به کمک آن ها بازدید وب‌سایت را افزایش داده و به ما در کسب رنک بهتر و رتبه بندی سایت در نتایج جستجو کمک می کنند. یکی از مهمترین تکنیک های سئو تولید محتوا با کیفیت است.

سئو گوگل و افزایش ترافیک سایت با رابط کاربری وب سایت شروع می شود. رابط کاربری وب سایت شامل طراحی و انسجام یک برند است.

محتوای ارزشمند و مرتبط کلید تولید محتوا برای شماست

اطمینان از اینکه یک وب سایت از نظر محتوا مناسب کاربر و موتورهای جستوجوست، یکی از اسرار Google SEO برای رتبه بندی سریع و افزایش بازدید گوگل است. مناسب بودن محتوا شما با 4 سوال زیر سنجیده می شود.

۱-  آیا محتوای وب سایت شما نیاز مخاطب را برطرف می کند؟

اگر میخواهید که وب سایت شما به سرعت برای موضوعی خاص جزو رتبه بندی های بالا قرار گیرد، باید محتوایی ارزشمند مطابق با نیاز مخاطب و استاندارد موتورهای جستوجو داشته باشید. برای یافتن اینکه محتوای ارزشمند چه محتوایی است، استراتژی ای وجود دارد به نام Gap Analysis که توسط استراتژیست های سئو استفاده می شود. این استراتژی فهرستی از مطالب و کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار می دهد و سپس آنها را با کلمات کلیدی و موضوعاتی که وب سایت شما سعی در رتبه بندی آنها دارد، مقایسه می کند و به شما کمک میکند که آنها را رفع کنید.

۲- آیا محتوای وب سایت شما هم برای موتورهای جستوجو و هم برای مخاطب بهینه شده است؟

موارد مختلفی هستند که درون صفحات منجر به بهینه شدن محتوا شما در موتورهای جستجو می شوند. مانند برچسب های عنوان ، قرار دادن کلمات کلیدی ، استفاده از چندین نوع محتوا ، مدل سازی موضوع و …

۳- آیا محتوا وب سایت شما خوانا و قابل فهم است؟

به عبارت دیگر ، آیا در بخش مطالب از برچسب های سر فصل (H1 ، H2 ، H3) برای تعریف بخشها بر اساس عناوین استفاده شده است؟ محتوا خوانا و قابل فهم به محتوایی گفته می شود که از عنوان بندی شده باشد، پاراگراف های متعدد داشته باشد و کاربر را سردرگم نکند.

۴- آیا تولید محتوا باعث بالا رفتن ارزش سایت می شود؟

اطمینان از اینکه محتوای شما موضوع مورد جستوجوی مخاطب را به طور کامل پوشش می دهد و فقط یک پاسخ معمولی و بی معنی ارائه نمی دهد. این امر به رتبه بندی و ارزش سایت کمک به سزایی می کند.

جمع بندی

اگر وب سایت شما دارای یک رابط کاربری عالی است، به خوبی طراحی شده و حاوی محتوای مربوط به عناوین است، پس آخرین قسمت کار، بالا بردن اعتبارتان است. به این معنا که مخاطبان شما با رای دادن به سایتتان، باعث بالا بردن هرچه سریع تر رنک سایت شما می شوند.