آموزش روش های چک کردن رتبه الکسا وب سایت

وب سایت های مختلف، بر اساس محتوایی که بارگزاری می کنند، رتبه بندی می شوند. سایت الکسا نیز یکی از معتبرترین سایت ها برای رنکینگ وب سایت است که اطلاعات کاملی نظیر امتیاز و ترافیک هر سایت را با جزئیات کامل ارائه می دهد. در این سایت می توان نمودار ترافیک دو سایت مختلف را با هم مقایسه و اینکه سایت های دیگر چه لینک هایی را به سایت شما داده اند را نیز مشاهده کرد. هچنین می توانید بازدید سایت های دیگر از سایتتان را نیز مشاهده کنید.

یکی از دلایل اهمیت سایت الکسا، ارائه اطلاعات به روز و دقیق از وضعیت بازدید سایت ها، رتبه کشوری و جهانی سایت های اینترنتی است. به این صورت شما می توانید به راحتی وب سایت خود را با سایت های دیگر مقایسه کنید. اگر زمانی تصمیم گرفتید که در سایتی دیگر اقدام به تبلیغ سایت و خدمات خود کنید، برای اطمینان از بازدهی سایت مورد نظر برای تبلیغتان، می توانید از طریق سایت الکسا، رتبه سایت مورد نظر را بررسی و اگر رنک مناسبی داشت، اقدام به تبلیغ کنید.

رنکینگ وب سایت بر چه اساسی در سایت الکسا مشخص می شود؟

برای رنکینگ وب سایت های مختلف در سایت الکسا، معیارهای خاصی برای امتیازدهی وجود دارد.

الکسا، بر اساس تعداد بازدیدکنندگان در طول روز و تعداد صفحات مشاهده شده توسط آن ها، شروع به امتیازدهی وب سایت می کند. البته اگر سئو سایت را به بهترین نحو بهینه سازی کنید، کاربران, سایت شما به دیگران معرفی کرده و لینک های ورودی بیشتری دریافت خواهید کرد، به این ترتیب بازدید سایت شما بیشتر شده و می توانید تغییر چشمگیری را در رتبه سایت خود ایجاد کنید.

نحوه چک کردن رتبه الکسا در سایت

۵ روش برای اینکه بتوانید رتبه سایتتان را در سایت الکسا چک کنید وجود دارد.

ابتدا باید وارد سایت www.alexa.com  و سپس وارد قسمت Siteinfo سایت الکسا شوید.

سایت الکسا

در این جا ۴ روش وجود دارد که بتوانید وارد siteinfo سایت الکسا شوید:

روش های ورود به siteinfo

۱- پس از وارد شدن به سایت الکسا از طریق منوی Tools به قسمت Website Traffic Statistics وارد شوید و با وارد کردن اسم دامین سایت خود، رتبه الکسا را چک کنید.

www.alexa.com -> Tools -> Website Traffic Statistics

الکسا

۲- در این روش می توانید پس از وارد شدن به سایت الکسا، کمی به طرف پایین اسکرول کنید تا در پایین صفحه سمت راست به قسمت Brows Top Sites برسید. در این قسمت با وارد کردن اسم دامین سایت خود و کلیک کردن بر روی دکمه Find، وارد قسمت Siteinfo شوید و رتبه الکسا سایتتان را چک کنید.

الکسا

۳- با این روش می توانید پس از وارد شدن به سایت الکسا، در قسمت فوتر سایت، بر روی Website Traffic Statistics کلیک کنید و پس از وارد کردن اسم دامین سایت و کلیک کردن بر روی Run Analisys، رتبه الکسا سایت را چک کنید.

الکسا

۴- در این روش می توانید با وارد کردن www.alexa.com/siteinfo، وارد بخش Siteinfo شوید و با وارد کردن اسم دامنه سایت و کلیک بر روی Run Analysis، رتبه الکسا سایتتان را چک کنید.

این مقاله را هم بخوانید:

رتبه الکسا چیست و چگونه آن را کاهش دهیم؟

۵- همچنین راه دیگری برای چک کردن رتبه الکسا سایتتان وجود دارد. در این روش می توانید در مرورگر گوگل کروم، با نسب افزونه (Extension) الکسا، اقدام به دیدن رتبه الکسا سایت خود و یا هر سایت دیگری که در نظر دارید کنید. به این صورت که وارد سایت خودتان و یا سایت مورد نظر می شوید و با کلیک کردن بر روی افزونه الکسا، رتبه سایت را مشاهده کنید.

الکسا