معرفی و آموزش بهترین سایت های انتخاب کلمات کلیدی

یکی از نکاتی که در سئو سایت از اهمیت بسیاری برخوردار است، انتخاب کلمه کلیدی مناسب است که در رتبه بندی سایت شما تاثیر بسیار زیادی دارد.

کسانی که به نوشتن وبلاگ مشغول هستند و یا در زمینه سئو وب سایت تخصص دارند، می دانند که باید از کلمات کلیدی مناسبی که باعث کاهش رتبه وب سایت می شوند استفاده کنند. زیرا اگر در زمان نوشتن و انتشار وبلاگ، از کلمات کلیدی مناسب استفاده نشود، رتبه سایت نه تنها کاهش پیدا نمی کند، بلکه به صورت بالعکس بالا رفته و وب سایتتان در زمان سرچ کردن در موتورهای جست و جو، نمایش داده نمی شود.

زیرا هدف اصلی از نوشتن وبلاگ و بهینه سازی سئو وب سایت، بهبود رتبه سایت و در نتیجه ظاهر شدن سایت شما در صفحه اول نتایج موتورهای جست و جو است.

به همین دلیل، به ابزاری احتیاج دارید که بتواند بدون نیاز به مرور ۱۰۰ صفحه اول نتایج جست و جو، بهترین کلمات کلیدی را برای بهینه سازی سئو وب سایتتان برای شما به نمایش بگذارد.

۳ روش برای بررسی رتبه و کلمات کلیدی وب سایت در گوگل

۱- AccuRanker

در این سایت می توانید رتبه سایت را بررسی و کلمات کلیدی مناسبی را که برای استفاده در سایت و بهینه سازی سئو برایتان کاربرد دارند را جست و جو و استفاده کنید. از طریق این سایت می توانید رتبه بندی کلمات کلیدی را در گوگل، بر اساس شهر و یا کشور مورد نظرتان بررسی و پیگیری کنید.

accuranker

 

accuranker-serp-checker

به این صورت که در زمان اضافه کردن کلمه کلیدی مورد نظر برای بررسی، می توانید مکان مورد نظرتان را نیز مشخص کنید که بر اساس شهر و یا کشور مورد نظر، برایتان نتایج را به نمایش درآورد.

البته در این سایت فقط در ۱۴ روز اول می توانید این کار را به صورت رایگان انجام دهید و پس از آن، باید مبلغی را برای استفاده مکرر پرداخت کنید.

۲- SERPWatcher

از این افزونه که برای رتبه بندی سئو وب سایت استفاده می کنند و توسط Mangools ارائه شده است، جدیدترین افزونه برای ردیابی موقعیت کلمه کلیدی مناسب برای دامنه مورد نظرتان است. با استفاده از این افزونه، می توانید موقعیت کلمات کلیدی مورد نظرتان را بر اساس موقعیت جغرافیایی و دستگاه های مورد استفاده (دسکتاپ و تلفن های همراه هوشمند) ردیابی کنید.

serpwatcher

۳- SEMrush

در این وب سایت، با وارد کردن URL سایت و یا پست وبلاگ خود، کلمات کلیدی مناسب برای مطالب خود را رتبه بندی کنید.

همچنین با استفاده از این ابزار، می توانید جست و جوی کلمات کلیدی مورد نظرتان را بر اساس منطقه جغرافیایی مورد نظر انتخاب کنید.

این گونه که پس از وارد کردن نام دامنه وب سایتتان در قسمت URL این سایت، کلمات کلیدی مناسب برای شما نمایش داده می شوند تا با استفاده از آن ها، بتوانید رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

semrush

البته استفاده از خدمات این وب سایت برای مدت زمان چند هفته رایگان است، ولی بعد از آن می بایست برای استفاده از خدمات آن مبلغی را هزینه کنید.

نحوه استفاده از سایت SEMrush

  • پس از وارد شدن به سایت SEMrush، در قسمت سمت راست و بالای صفحه با کلیک بر روی گزینه Sign Up، برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید.
  • سپس در منوی سمت چپ، در SEO، بر روی Rank Tracking و سپس بر روی گزینه Position Tracking کلیک کنید.

در این جا باید در فیلد مورد نظر، نام دامنه سایت خود را وارد کرده و بر روی دکمه Set Up کلیک کنید.

  • در این مرحله، یک پنجره کوچک با عنوان Position Tracking Settings برایتان باز می شود که در آن باید نام دامین وب سایت، منطقه مورد نظر و نام کسب و کار خود را وارد کنید و سپس بر روی دکمه Keywords کلیک کنید.

position-tracking-settings

این مقاله را هم بخوانید:

آموزش روش های چک کردن رتبه الکسا وب سایت

  • در اینجا یک پنجره جدید دیگر باز می شود که در آن کلمات کلیدی را برای ردیابی رتبه وب سایت، برایتان نمایش می دهد. همچنین شما می توانید در این قسمت با کلیک بر روی Manually، کلمات کلیدی مورد نظرتان را در این قسمت تایپ و به این لیست اضافه کنید. سپس با کلیک بر روی Start Tracking، کلمات کلیدی مورد نظرتان را ردیابی کنید.