آموزش نحوه ارسال گیفت مسیج در اینستاگرام

اینستاگرام، شبکه اجتماعی محبوبی در میان تمام افراد جامعه است که امروزه بسیاری از کاربران، به غیر از اینکه به این اپلیکیشن فقط به عنوان بستری سرگرم کننده برای به اشتراک گذاری عکس و فیلم نگاه کنند، از آن به عنوان یک پلتفرم برای گسترش کسب و کار استفاده می کنند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن و حتی بدون داشتن کمترین بودجه ای، تنها با داشتن یک استراتژی مناسب و با اشتراک گذاشتن عکس هایی با کیفیت و جذاب از محصولات و خدمات خود، آن ها را به مخاطبانتان معرفی کرده و کسب درآمد کنند.

یکی از ترندهای جدیدی که بعد از آخرین آپدیت اپلیکیشن اینستاگرام به چشم میخورد، امکان ارسال گیفت مسیج در دایرکت برای دیگر کاربران است که باعث شگفت زدگی بسیاری از مخاطبان اینستاگرام شده که به چه نحوی می توانند این کار را انجام بدهند.

آموزش نحوه ارسال گیفت مسیج

برای اینکه بتوانید در دایرکت اینستاگرام، برای دیگر کاربران گیفت مسیج ارسال کنید، ابتدا باید اینستاگرام مسنجر(Instagram Messenger) را نصب کرده تا بتوانید مسنجر فیسبوک و دایرکت اینستاگرام را به هم لینک کنید.

نحوه اتصال اینستاگرام به فیسبوک

در ابتدا، باید نسخه اینستاگرام خود را به آخرین ورژن ارتقا دهید. سپس به قسمت Setting پروفایل خود در اینستاگرام رفته و بر روی Accounts Center کلیک کنید.

سپس در قسمت Accounts and Profile، بر روی Add Accounts کلیک کنید تا به صفحه To Enable Connected Experiences, Set Up Your Accounts Center وارد شوید.

در اینجا به صفحه دیگری هدایت می شوید که در آن ?Do You Want To Set Up Your Accounts Center پرسیده شده است و شما با کلیک بر روی گزینه Finnish Setting Up، با وارد شدن به قسمت Accounts Center می توانید مشاهده کنید که اکانت اینستاگرام و فیسبوک شما به هم متصل شده اند.

نحوه اتصال فیسبوک به اینستاگرام

ابتدا در اپلیکیشن Facebook، با کلیک بر روی گزینه ≡ و در پایین صفحه با کلیک بر روی Setting & Privacy، بر روی گزینه Setting کلیک کنید.

در صفحه جدیدی که به آنجا انتقال پیدا می کنید، در پایین صفحه بر روی گرینه Accounts Center و سپس بر روی Accounts & Profile کلیک کنید. در اینجا فیسبوک به اینستاگرامتان متصل میشود.

سپس در اپلیکیشن Facebook Messanger، با کلیک بر روی عکس پروفایل و سپس انتخاب گزینه Account Setting، به قسمت انتهای لیست رفته و بر روی گزینه Accounts Center کلیک کنید.در اینجا هم می توانید اتصال ابن دو اپلیکیشن را ببینید.

این مقاله را هم بخوانید:

آموزش راه اندازی اینستاگرام برای کسب و کارها

مرحله آخر اتصال اینستاگرام به فیسبوک

حالا می توانید در قسمت پروفایل و انتخاب Setting, بر روی اولین گزینه که برایتان ظاهر می شود(Update Messaging) کلیک کنید.

سپس بر روی گزینه Update کلیک کنید تا آیکون Direct Message شما به شکل Messanger تغییر شکل پیدا کند. یکی از ویژگی های تبدیل دایرک اینستاگرام به مسنجر، این است که در زمانی مراجعه به دایرکت های خود، می توانید به دوستان خود در فیسبوک نیز پیام ارسال کنید.

در این مرحله، بر روی مسیج مورد نظر کلیک کرده، و زمانی که مسیج های شما نمایش داده شد، در قسمت نوشتن مسیج، متن مورد نظر خود را که می خواهید به صورت گیفت نمایش داده شود را نوشته و بر روی گزینه دوربین که الان به شکل یک ذره بین (Search Button) نمایش داده می شود، کلیک کنید.

در اینجا می توانید نحوه نمایش گیفت مسیج خود را انتخاب کرده و آن را برای شخص مورد نظرتان ارسال کنید.