شش راز برای افزایش موفقیت در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی، یکی از پر رونق ترین و پر طرفدارترین سایت ها و اپلیکیشن های اینترنتی به شمار می آیند. روزانه تعداد زیادی از کاربران وقت خود را در این سایت ها و اپلیکیشن ها می گذرانند. شبکه های اجتماعی یک منبع بزرگ برای دسترسی به مخاطبانی است که به طور مستمر در فضای آنلاین حضور دارند و هر روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. امروزه تبلیغات در شبکه های اجتماعی از پرطرفداران‌ترین روش‌های بازاریابی دیجیتال است. با توجه به حضور بخش بزرگی از مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی، حضورکسب و کار اینترنتی و آنلاین در شبکه‌های اجتماعی مختلف علاوه بر فعالیت در سایت، به منظور معرفی کسب و کار خود و جذب مشتریان بالقوه بیشتر، ضروری است. قرار دادن لینک شبکه‌های اجتماعی در سایت یکی از موارد لازم برای موفقیت کسب و کار شما می‌باشد.

برای موفقیت در شبکه‌های اجتماعی و جذب مخاطبان مورد نظر باید چند نکته ساده اما مهم را در نظر داشته باشیم:

۱- در شبکه‌ های اجتماعی مرتبط با کسب و کار خود فعالیت داشته باشید

باید بررسی کنید که مخاطبان و بازار هدف شما در کدام یک از شبکه‌ های اجتماعی بیشتر حضور دارند که در همان شبکه‌ها فعالیت بیشتری داشته باشید. می‌توانید در تمامی شبکه‌ های اجتماعی فعال همچون اینستاگرام، تلگرام، لینکدین، توییتر و فیس بوک فعال باشید، اما بر روی سوشال مدیاهایی تمرکز کنید که مشتریان بالقوه شما در آن ها بیشتر حضور دارند. حضور شما در شبکه ‌های اجتماعی مرتبط، در معرفی برند شما و در نتیجه فروش بیشتر شما تاثیر گذار خواهد بود.

این مقاله را هم بخوانید:

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ معرفی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

۲- استفاده از محتوای مفید و تیترهای جذاب در شبکه های اجتماعی

از متن‌های مناسب و کابردی که باعث شوند بر دانش و اطلاعات مخاطب افزوده شود، استفاده کنید. تیتر مطالب شما در عین کوتاه و کاربردی بودن، باید بتوانند توجه مخاطب را به خود جلب کند. استفاده از مطالب مفید و آموزنده در شبکه های اجتماعی باعث می‌شود که مخاطبان بیشتری پست‌های شما را لایک، سیو و برای دوستان خود به اشتراک بگذارند که دیگران نیز بتوانند از آن ها بهره ببرند.

۳- فالوورهای واقعی جذب کنید

امروزه بسیاری از کسانی که در شبکه های اجتماعی کسب و کار خود را راه می اندازند، از بسیاری از سایت ها فالوور فیک یا غیر واقعی خریداری می کنند. خرید فالوورهای فیک در رسیدن به هدفتان نه تنها کمکی به شما نخواهد کرد، بلکه نتیجه عکس خواهد داد. بنابراین بهتر است به دنبال فالوورهای واقعی باشید. روش‌های گوناگونی برای جذب فالوورهای واقعی وجود دارد. برای این امر می‌توانید از فالو کردن پیج های مرتبط با حوزه کاری خود، و فالوورهای آن ها که در همان زمینه فعالیت می کنند، تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.

۴- از مخاطبان خود برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی استفاده کنید

بهترین کمک برای تولید محتوا و رشد پیج کاری شما در شبکه های اجتماعی را مخاطبانتان می‌کنند. از مخاطبان خود درخواست کنید که تجربه خرید خود از شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. این کار باعث اعتماد کاربران شما خواهد شد. علاوه بر آن هرازگاهی با ایجاد پستی در خصوص سوالات مرتبط با کار خود مخاطبانتان را وادار به مشارکت کنید، چرا که تعداد کامنت و لایک پست‌های شما در شبکه های اجتماعی و همچنین میزان تعامل کاربران با پست‌های شما، یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی پست‌هایتان می‌باشد. هیچ گاه سوالات مطرح شده از سوی مخاطبانتان را بی پاسخ نگذارید، با حوصله به تمام آن ها پاسخ دهید، زیرا این کار خود باعث جذب کاربر جدید و ماندگار خواهد شد.

۵- استفاده از حس کنجکاوی مخاطب

کافیست شما فعالیتی جدید در شبکه های اجتماعی انجام دهید، به عنوان مثال با برگزاری یک مسابقه و یا کمپین باعث برانگیختن حس کنجکاوی کاربران و آن ها با به اشتراک گذاری آن پست با دوستان و آشنایان خود، در چشم بر هم زدنی بسیاری از کاربران آن شبکه اجتماعی از این واقعه با خبر شده، وارد پیج شما می شوند تا از آن مسابقه یا کمپین مربوطه اطلاع کسب کرده، در آن شرکت کرده و به دوستانشان خبر دهند. این خود باعث رشد خیلی بیش تر پیج شما می شود.

۶- امکانات چند رسانه ای در شبکه های اجتماعی

امروزه کاربران اینترنتی با انواع رسانه ها در فضای مجازی مواجهند. دیگر نوشته های سایت ها به تنهایی جوابگوی نیاز کاربران نیستند، زیرا سطح توقع کاربران بسیار بالاتر رفته است و فیلم، صدا و انیمیشن را در کنار متن و تصویر طلب می کنند. شبکه های اجتماعی نیز با استفاده از تکنولوژی مدرن، امکان استفاده از فیلم، صدا، تصویر، موشن گرافیک و نوشته را همزمان برای کاربرانشان فراهم می کنند که این خود باعث جذب هرچه بیشتر کاربران شده و کسب و کار شما را روز به روز گسترش می دهد.