برگزاری کمپین یلدا و تاثیر آن در رونق کسب و کار – قسمت اول

شب یلدا، آخرین، بلندترین و زیباترین شب پاییز است و ما ایرانیان هر ساله به رسمی دیرینه، این شب را دور هم جمع شده و جشن می گیریم.

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی و غیر اینترنتی برای افزایش فروش و گسترش کسب و کارشان، با راه اندازی کمپین توانسته اند که سود خود را چندین برابر و بر تعداد مخاطبان خود بیافزایند. در طول سال، رویدادهای بسیاری وجود دارند که می توان به هالوین، جمعه سیاه (Black Friday)، دوشنبه سایبری، کریسمس، نوروز و… اشاره کرد.

از دیگر این رویدادهایی که برای راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی بسیار مناسب است، کمپین یلداست که می تواند بهانه بسیار خوبی برای طراحی و اجرای آن باشد.

یکی از این فروشگاه های اینترنتی، فروشگاه دیجیکالاست. دیجیکالا تمرکز خود را به جای بلک فرایدی و… بیشترین توجه خود را بر روی یلدا گذاشته است که با برگزاری کمپین های متداول برای شب یلدا، هم فروش بسیار بالایی داشته، هم یلدا را به عنوان “روز خرید اینترنتی” معرفی کرده است.

چگونه با استفاده از شب یلدا، مخاطبان خود را جذب کنیم؟

یکی از بهانه های نزدیک تر شدن و ایجاد روابط صمیمانه با مخاطبان، استفاده از کمپین شب یلداست. برای برگزاری این کمپین می توانید از آیتم و کارهایی که به عنوان نماد شب یلدا شناخته شده اند، استفاده کنید. به عنوان مثال انار، هندوانه، آجیل، دیدن فیلم، شب نشینی و… که همه ایرانیان در این شب انجام میدهند تا این شب را به شبی به یاد ماندنی تبدیل کنند.

از راه هایی که می توانید در زمان برگزاری این کمپین مخاطبان خود را جذب کنید، ارسال سفارش های مشتریان در بسته بندی هایی با نمادی از یلداست. همچنین می توانید در وب سایت و یا تبلیغات خود از نمادهای شب یلدا استفاده کنید. حتی اگر برای کسب و کار خود اقدام به طراحی اپلیکیشن کرده اید، می توانید در این زمان آیکن اپلیکیشنتان را یلدایی کنید.

هدف از طراحی کمپین یلدا

هر کسب و کاری برای پیشبرد اهداف خود باید بسیار تلاش کند تا بتواند از راه های مختلف، مخاطبانش را جذب و فروش خود را چند برابر کند. یکی از این راه ها، برگزاری کمپین های مختلف است. ولی باید برای انجام این کمپین ها به بهترین شکل، ابتدا هدف خود را از این کار مشخص کرد.

افزایش آگاهی لازم برای برند

برای هرچه بیشتر شناخته شدن و محبوب شدن در میان مخاطبانتان، سعی کنید که به وسیله برگزاری کمپین های تبلیغاتی، خود را به مخاطبان معرفی و شروع به کسب درآمد و گسترش آن کنید. یکی از این راه ها، برگزاری یک مسابقه و در نظر گرفتن جوایز ویژه ای برای برندگان است.

به عنوان مثال برای جوایز می توانید از تخفیف های چند درصدی برای خرید محصول مورد نظر، یک شب تدارک شام رایگان در یک رستوران با یک همراه، و… مخاطبان را به کسب و کارتان جذب و آگاهی آنان را نسبت به برندتان بالا ببرید.

افزایش فروش و گسترش کسب و کار

برای گسترش کسب و کارتان می توانید با اهداف مختلفی مانند شناخته شدن برندتان، افزایش فروش، انبارگردانی و فروش اجناس باقی مانده در انبار و… اقدام به برگزاری کمپین کنید.

به عنوان مثال دیجیکالا، در زمان ها و کمپین های مختلف، برنامه ویژه ای را با استفاده از کدهای تخفیف ویژه، قرار دادن محصولات در پیشنهادهای شگفت انگیز و… برای فروش محصولات خود اقدام می کند.

البته با این پیشنهادات وسوسه انگیز، نه تنها بر تعداد مخاطبان خود اضافه می کنید، بلکه می توانید از رقبای خود پیشی گرفته و حتی آن ها را از میدان رقابت بیرون کنید.

یکی دیگر از راه های افزایش فروش محصولات، قرار دادن محصولاتی با فروش کمتر در پیشنهادات شگفت انگیزاست که با این روش می توانید به راحتی آن ها را نیز به فروش برسانید.

این مقاله را هم بخوانید:

نکات مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی موفق

افزایش وفاداری مشتریان به برند

یکی از راه هایی که می توانید برند خود به مشتریان یادآوری کنید، راه اندازی کمپین های گوناگون نظیر کمپین یلدا است. با این کار برند خود را به مخاطب یادآوری کرده و باعث افزایش وفاداری آنان می شوید. برای مثال با هر خرید مشتری در زمان کمپین، علاوه بر خرید مورد نظرشان، می توانید با ارسال هدیه ای ویژه یلدا، آنان را بیش از پیش به خود وفادار کرده و همچنین این کار باعث می شوید که باز هم از شما خرید کنند.