بهترین درگاه های پرداخت واسط و ویژگی آن ها

درگاه پرداخت، قسمتی از فروشگاه اینترنتی شماست که مشتریانتان با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود، مبلغ مورد نظر را پرداخت می کنند. به این صورت، سفارش محصول مورد نظرشان ثبت و آماده ارسال می شود.

دو نوع درگاه پرداخت وجود دارد: درگاه پرداخت مستقیم و غیر مستقیم (واسط).

درگاه پرداخت مستقیم بانکی، درگاه پرداختی است که به صورت بدون واسطه به حساب بانکی شما متصل می شود. زمانی که کاربر از فروشگاه اینترنتی شما خریدی را انجام می دهد، مبلغ آن پس از پرداخت به صورت مستقیم وارد حساب بانکی شما می شود. برای اینکه فروشگاه اینترنتی شما درگاه پرداخت مستقیم داشته باشد، باید در شعبه بانکی که در آن حساب بانکی دارید، با ارائه مدارک شناسایی مورد نظر و نماد اعتماد، درخواست درگاه پرداخت اینترنتی برای وب سایت فروشگاهی را ثبت کنید که این روند حدودا دو هفته کاری زمان می برد.

البته راه سریع تری نیز برای افزودن درگاه پرداخت اینترنتی به وب سایت فروشگاهی وجود دارد و آن راه، استفاده از درگاه های پرداخت واسط است.

درگاه پرداخت واسط

درگاه پرداخت واسط، در واقع واسطه ای بین وب سایت فروشگاهی شما و مشتری است. به این صورت که کاربران شما پس از اینکه محصولات مورد نظرشان را به سبد خرید خود اضافه کردند، برای پرداخت مبلغ مورد نظر، وارد وب سایت درگاه پرداخت مورد نظر شده و عملیات پرداخت را انجام می دهند و پس از گذشت زمان مشخصی، مبلغ مورد نظر وارد حساب بانکی شما می شود.

مزیت های داشتن درگاه پرداخت واسط برای وب سایت فروشگاهی

برای راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی، داشتن درگاه پرداخت واسط نسبت به درگاه پرداخت مستقیم، مزایایی دارد.

  • فعال سازی درگاه پرداخت در کمتر از چند ساعت بعد از ثبت درخواست
  • نصب آسان درگاه پرداخت اینترنتی واسط
  • عدم نیاز به مجوز
  • تسویه حساب به روش پایا
  • تسویه حساب کامل روزانه به روش شبا

نمونه هایی در درگاه های پرداخت واسط

درگاه های پرداخت واسط گوناگونی وجود دارند که می توانید از آن ها برای پرداخت در وب سایت فروشگاهی خود از آنان استفاده کنید. مانند زرین پال، NextPay ،Pay.ir ،IDpay ،PayPing، و…

درگاه پرداخت زرین پال

درگاه پرداخت زرین پال، اولین و بهترین درگاه پرداخت واسطی بود که برای وب سایت های فروشگاهی عرضه شد. زرین پال با طراحی یک اپلیکیشن، این امکان را برای شما فراهم کرده است که از طریق آن بتوانید حساب خود را مدیریت و از امکانات و ویژگی های آن استفاده کنید.

همچنین کارتی به عنوان زرین پال را ارائه می دهد که می توانید از آن به عنوان کارت اعتباری برای انتقال و دریافت وجه استفاده کنید و با داشتن این کارت، کارمزد کمتری (نیم درصد) برای تسویه حساب از شما دریافت می شود.

درگاه پرداخت  Pay.ir

این درگاه، یکی از بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی واسط است که زیر مجموعه سامان کیش می باشد. همچنین با ارائه پشتیبانی بسیار خوب، به شما این امکان را می دهد که با ایجاد کیف پول آنلاین، بتوانید حساب خود را به راحتی مدیریت کنید.

درگاه پرداخت  NextPay

این درگاه پرداخت، از بهترین درگاه های پرداخت واسط به شمار می آید که یکی از مزایای استفاده از آن، کارمزد رایگان برای تسویه حساب تا ۴۵ روز اول است. همچنین برای این درگاه، یک سوییچر در نظر گرفته اند که اگر کاربر در زمان پرداخت در درگاه بانکی مورد نظر، با مشکلی مواجه شد، به صورت خودکار به درگاه دیگری منتقل شود تا بتواند عملیات پرداخت را به اتمام برساند.

درگاه پرداخت  PayPing

این درگاه پرداخت هم، یکی دیگر از بهترین درگاه های پرداخت واسط به شمار می آید که برای تسویه حساب، کارمزد ثابت ۱٪ می گیرد. البته شما با پرداخت مبلغی ثابت، می توانید از این کارمزد معاف شوید.

با داشتن این درگاه پرداخت واسط، میتوانید لینک های پرداخت متفاوتی را برای وب سایت فروشگاهی خود تعریف کنید. این درگاه شامل ربات اطلاع رسانی تلگرام و همچنین سرویس ارسال SMS رایگان است که می توانید به وسیله آن ها، لینک پرداخت را برای کاربران خود ارسال کنید، تا مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند.

این مقاله را هم بخوانید:

نکات مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی موفق

درگاه پرداخت  IDpay

در این درگاه پرداخت، شما می توانید با تبدیل حساب بانکی خود به یک آیدی پی، برای دریافت مبلغ مورد نظر، به جای ارسال شماره کارت و یا شماره شبا، آیدی پی خود را برای آن ها ارسال کنید.

آیدی پی، در واقع همان سیستم درگاه پرداخت شخصی و کارت خوان مجازی است که بهترین راه دریافت پول برای فروشگاه های اینترنتی، شرکت ها و… به حساب می آید.

به این روش که شما ابتدا در سایت ثبت نام می کنید، و پس وارد کردن شماره موبایل خود، با شما تماس گرفته شده و کد تایید به صورت صوتی برای شما خوانده می شود. به این ترتیب با تایید شماره موبایل، و با وارد کردن اطلاعات فردی و همچنین شماره حساب و شماره شبا، ثبت نام خود را به اتمام می رسانید. در این زمان درگاه پرداخت شما آماده است و می توانید با ارسال لینک آیدی پی خود به دیگران، مبلغ مورد نظر را دریافت کنید.