شش ایده خلاقانه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی – قسمت دوم

در عصر دیجیتال، کاربران نسبت به گذشته زمان بیشتری را پشت سیستم های خود سپری می کنند. در نتیجه روزانه زمان بسیار کمتری را می توانند به کارهای روزانه و رفع احتیاجات خود اختصاص دهند. به همین دلیل مایحتاج خود را اعم از خرید شخصی و البته مایحتاج خانه را به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی سفارش میدهند و به راحتی و در کمترین زمان درب منزل خود تحویل می گیرند. این گونه هم زمان خود را از دست نمی دهند، هم نیازشان را رفع کرده اند.

همانطور که قبلا هم گفته بودیم، برای شروع یک کسب و کار جدید، بهتر است که فعالیتمان را با فروشگاه اینترنتی نیچ شروع کنیم. زیرا رقابت با فروشگاه های اینترنتی بزرگی که تقریبا در همه دسته بندی ها فروش آنلاین دارند بسیار سخت و ریسک پذیر است. فروشگاه های اینترنتی نیچ به بخش های کوچکتری از بازار گفته می شوند که به صورت تخصصی و تمرکز بر روی فروش یک دسته از کالا کار می کنند.

۱- راه اندازی فروشگاه اینترنتی پوشاک

امروزه به قدری تنوع در مدل های پوشاک به وجود آمده که کاربران با توجه به مشغله روزانه، بسیاری از مدل های جدید را ندیده اند و به اصطلاح از مد و قیمت روز پوشاک عقب مانده اند. ولی با طراحی فروشگاه اینترنتی پوشاک می توانید بستری را برای کاربران ایجاد کنید که به راحتی تمام مدل های موجود را دیده، مدل مناسب را انتخاب کرده و به راحتی اقدام به خرید کنند.

۲- راه اندازی فروشگاه آنلاین فروش طلا و جواهرات

با طراحی فروشگاه اینترنتی در خصوص طلا و جواهرات، به کاربران این امکان را می دهید که مدل های مختلف را در دسته بندی های انگشتر، گردنبند، دستبند و… دیده، با اطلاعاتی که در مورد طلا و یا جواهر مورد نظر در توضیحات آن نوشته شده، و همچنین با استفاده از افزونه های قیمت روز طلا، از قیمت دقیق آن مطلع و سپس اقدام به خرید کنند.

۳- راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات آموزشی

با طراحی یک فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش محصولات آموزشی می توانید برای افراد پر مشغله ای که زمان کافی برای رفتن به کلاس های گوناگون را ندارند، این امکان را فراهم کنید که با تهیه محتوای آموزشی اعم از کتاب و یا سی دی های آموزشی به صورت آنلاین، بتوانند در منزل و در زمان استراحت خود، آموزش های لازم را ببینند.

۴- راه اندازی فروشگاه آنلاین موبایل و لوازم جانبی آن

امروزه بسیاری از فروشگاه های فروش گوشی های هوشمند و لوازم جانبی آن، به علت نداشتن تنوع بالای محصولات، مشتریان وفاداری را برای کسب و کار خود ندارند. ولی می توانید با طراحی فروشگاه اینترنتی که تمامی موارد را پوشش دهد، این امکان را برای کاربر ایجاد کنید تا بتواند بر اساس سلیقه خود انتخاب های فراوانی را داشته و محصول مورد نظرش را خریداری نماید. همچنین با این کار آن ها را به مشتریان بالقوه خود تبدیل کنید.

۵- راه اندازی فروشگاه آنلاین لوازم منزل

همانطور که میدانیم، با پیشرفته شدن زندگی مدرن امروزی، خرید لوازم مورد نیاز منزل از جمله لوازم برقی، کاری بسیار زمان بر و دشوار است. ولی می توانید با طراحی و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی لوازم منزل، مشتری را در انتخاب درست و خرید وسیله مورد نیاز، یاری کنید و آن ها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.

این مقاله را هم بخوانید:

شش ایده خلاقانه برای راه اندازی فروشگاه آنلاین – قسمت اول

۶- راه اندازی فروشگاه آنلاین غذای حیوانات

امروزه با کمیاب و همچنین گران شدن بیش از حد غذا و لوازم حیوانات، امکان دسترسی و تهیه این اقلام بسیار سخت تر از گذشته شده است. به همین دلیل شما می توانید با راه اندازی فروشگاه اینترنتی غذا و لوازم حیوانات، به کاربران کمک کنید که اقلام مورد نیاز حیوانات خود را به راحتی خریداری و استفاده کنند.