شش ایده خلاقانه برای راه اندازی فروشگاه آنلاین ـ قسمت اول

در دوران عصر دیجیتال که مردم بیشترین زمان از روز را در پشت سیستم های خود می گذرانند و وقت بسیار کمی برای انجام کارهای روزانه دارند، دیگر زمانی برایشان باقی نمی ماند برای رسیدگی به کارهای شخصی و از جمله خرید مایحتاج خانه. در نتیجه بیشتر کارهای شخصی و خرید کالاهای مورد نیاز را از طریق اینترنت و به صورت آنلاین انجام می دهند. به این دلیل به دنبال فروشگاه های آنلاینی می گردند که در زمینه نیازشان بیشترین تنوع و بهترین خدمات را ارائه می دهند و پس از سفارش، کالای مورد نیازشان را به راحتی درب منزل تحویل می گیرند.

برای شروع یک کسب و کار بهتر است که فعالیتمان را با فروشگاه های نیچ شروع کنیم. فروشگاه های اینترنتی نیچ به بخش های کوچکتری از بازار گفته می شوند که به صورت تخصصی و تمرکز بر روی فروش یک دسته از کالا کار می کنند. به عنوان مثال فروشگاهی که فقط به صورت تخصصی بر روی فروش غذای حیوانات فعالیت می کند را فروشگاه نیچ می گویند.

برای کسانی که قصد شروع کسب و کاری در زمینه فروشگاه آنلاین را دارند، بهترین گزینه راه اندازی فروشگاه نیچ است، زیرا رقابت با فروشگاه های اینترنتی بزرگی که تقریبا در همه دسته بندی ها فروش آنلاین دارند بسیار سخت و ریسک پذیر است.

۱- راه اندازی فروشگاه آنلاین گل و گیاه

گل و گیاه از آن دسته از خریدهایی هستند که برای خرید آن ها باید اطلاعات کافی در مورد نحوه نگهداری، میزان آبیاری، میزان نور کافی برای رشد و جلوگیری از پلاسیده شدن و از بین رفتن گیاه ضروری است و بیشتر خریداران اطلاعات کافی در موردشان را ندارند. اگر به صورت حضوری هم قصد خرید آن ها را داشته باشند، ممکن است به علت شلوغی فروشگاه و یا گاهاٌ عدم داشتن اطلاعات کافی فروشنده، بعد از خریداری گیاه مورد نظر از بین برود. برای رفع این مشکل می توانید سایتی برای فروش آنلاین گل و گیاه طراحی کنید که در آن علاوه بر فروش گیاهان، اطلاعات بسیار کاملی در موردشان بنویسید. به این صورت با توجه به شرایط محلی که مشتری می خواهد در آنجا گیاه را نگهداری کند، اقدام به خریداری آن کند. با این کار به خریداران خود کمک بسیار مفیدی می کنید.

۲- راه اندازی کسب و کار آنلاین خشکبار

همان طور که میدانیم امروزه تهیه خشکبار به سبک قدیمی در منزل کار بسیار سخت و زمانبری است و با زندگی پر مشغله امروزی امکان انجام آن نیست. به همین دلیل مردم سعی می کنند که به صورت آنلاین آن ها را سفارش داده و مورد استفاده قرار دهند تا از خواص آن نیز بهرمند شوند. شما میتوانید با طراحی فروشگاه آنلاین خشکبار، بستری را برای مشتری فراهم کنید که بتواند به راحتی انواع آجیل، میوه خشک، انواع دمنوش و … را سفارش بدهند.

۳- راه اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی

بسیاری از فروشگاه های آنلاین بزرگ از همه دسته های محصولات فروش آنلاین دارند، ولی به صورت کامل همه دسته محصولات را نمی توانند پوشش دهند. اقلام آرایشی و بهداشتی که به سلامتی پوست و مو مربوطند، به قدری تنوع زیادی دارند که به راحتی برای عرضه محصولات به یک فروشگاه بزرگ نیاز دارند. پس بهتر است که آنها را از فروشگاه هایی که در زمینه آرایشی و بهداشتی فعالیت می کنند با خیالی راحت خریداری نموده و از آن ها استفاده کنیم. با طراحی وب سایتی در خصوص لوازم آرایشی و بهداشتی می توانید فروش آن ها را به صورت حرفه ای و با دانش و اطلاعات کامل انجام دهید.

۴- راه اندازی فروشگاه آنلاین عطر و ادوکلن

امروزه به قدری تنوع در عطر و ادوکلن وجود دارد که برای خرید آن ها با مشکل عدم شناخت کافی از سبک بو و رایحه مختلف آن ها روبرو می شویم. با اینکه در زمان خرید حضوری می توانیم آن ها را بو کرده و طبق سلیقه خود خرید کنیم، با این حال به قدری تنوع زیاد است که نمی توانیم همه آن ها از لحاظ بویایی تست کرده و ممکن است انتخاب های زیادی را از دست بدهیم. ولی با طراحی فروشگاه اینترنتی مشتری می تواند به صورت آنلاین آن ها را مورد بررسی قرار داده و نسبت به سبک سلیقه خود آن ها را انتخاب کند. میتواند با اطمینان خاطر بهترین را خریداری نموده و از رایحه بینظیر آن لذتی فراموش نشدنی ببرد. البته فراموش نکنید که حتما آن را از فروشگاهی معتبر و شناخته شده خریداری کنید که با جنس غیر اصل و اصطلاحا فیک آن روبرو نشوید.

۵- راه اندازی کسب و کار آنلاین عطاری

امروزه با رایج شدن استفاده از قرص های شیمیایی و دسترسی آسان به آن ها، بسیاری از مردم همچنان ترجیح می دهند که به سبک سنتی و از محصولات گیاهی که به سلامتی آن ها آسیبی نمیرسانند استفاده و آن ها را از عطاری ها تهیه کنند. ولی عطاری ها همه جا در دسترس نیستند و برای ما تهیه آن اقلام سخت تر از گذشته شده است. یک فرصت بسیار مناسب برای راه اندازی کسب و کار با بودجه کم و بهترین راه برای حل این مشکل، ایجاد یک فروشگاه آنلاین، برای فروش اینترنتی اقلام موجود در عطاری هاست و به این وسیله می توانید اجناس خود را که شامل انواع عرقیجات، گیاهان دارویی، انواع دمنوش های و دیگر محصولات هستند را به فروش برسانید.

این مقاله را هم بخوانید:

صفر تا صد طراحی سایت فروشگاه اینترنتی حرفه ای

۶- راه اندازی فروشگاه آنلاین قطعات ماشین

بسیاری این مسئله اتفاق افتاده که ماشینمان خراب شده، به تعمیرگاه مراجعه کرده ایم ولی با عدم موجودی قطعه مورد نظر مواجه شده ایم. این مسئله برای ما بسیار مشکل ساز است، زیرا بعضی از تعمیرگاه ها خود به دنبال تهیه قطعه مورد نظر نمی روند و ما خودمان مجبور می شویم که به فروشگاه و یا حتی فروشگاه هایی برای پیدا کردن قطعه مورد نظر برویم. حتی در این بین ممکن است که آن قطعه را پیدا نکنیم. در این صورت هم وقتمان کلی تلف شده، هم امکان استفاده از ماشینمان را نداریم که این خود مسئله ای دیگر است. در این شرایط بهترین راه، راه اندازی یک فروشگاه آنلاین فروش قطعات ماشین است که بتوانند بدون اتلاف وقت، قطعه مورد نظر را خریداری نموده و ماشین خود را تعمیر و استفاده کنند.