رنگ سال ۲۰۲۱ معرفی شده توسط پنتون

موسسه پنتون که در کشور نیوجرسی واقع شده است، به عنوان معتبرترین موسسه انتخاب رنگ در کل دنیا مشغول به فعالیت است. تمامی صنایع از جمله صنعت فشن، صنعت چاپ و… برای تولید محصولات خود، به کد رنگ نیاز دارند که آن را از موسسه پنتون دریافت می کنند. موسسه پنتون، خالق سیستمی استاندارد به نام سیستم تطبیق رنگ پنتون (PMS) است که در واقع راه ارتباطی بین تمامی طراحان و صنایع در سراسر دنیاست.

طراحان و تولیدکنندگان مختلف در نقاط مختلف دنیا، برای اینکه مطمئن شوند رنگ مورد استفاده آنان، همان رنگی است که مشتریانشان می خواهند،به این سیستم مراجعه می کنند.

رنگ سال بر چه اساسی انتخاب می شود؟

اعلام رنگ سال توسط موسسه پنتون، از سال ۲۰۰۰ به بعد آغاز شد.

موسسه پنتون، دوبار در سال در پایتخت های کشورهای اروپایی، به میزبانی از نمایندگان گروه های استاندارد رنگ از ملل گوناگون می پردازند. این جلسات به صورت کاملا خصوصی، با دیوارها و وسایلی با رنگ سفید مطلق و بدون وجود هیچ رنگی که باعث القا ایده ای شوند، برگزار می شوند. هر کدام از کارشناسان، با نشان دادن اشیا با رنگ های الهام بخش به همکارانشان، و سپس سخنرانی و گفت و گو های مکرر، یک رنگ را برای سال آینده انتخاب می کنند که این رنگ توسط موسسه پنتون اعلام می شود.

موسسه پنتون، هر ساله یک رنگ را به عنوان رنگ سال معرفی می کند. بر خلاف سال های گذشته که یک رنگ را انتخاب می کردند، به انتخاب این موسسه، رنگ امسال از دو رنگ زرد و خاکستری تشکیل شده است که مکمل هم می باشند. بهترین توصیف برای این انتخاب به این معنا است که چگونه عناصر مختلف برای حمایت از یکدیگر در کنار هم قرار می گیرند.

رنگ سال ۲۰۲۱

رنگ سال ۲۰۲۱ منتخب پنتون

رنگ سال ۲۰۲۱ منتخب موسسه پنتون، تلفیقی از حس کاربردی و سنگی و در عین حال خوش بینانه و گرم است که برای ما تداعی کننده انرژی مثبت و قدرت، و همچنین داستان رنگی از احساسات عمیق متفکرانه با وعده آفتاب و حال و هوای دوستانه را برای ما به تصویر می کشد.

در واقع موسسه پنتون، با انتخاب رنگ زرد و خاکستری در کنار هم، پبام خوشبختی و با تکیه بر پشتکار و تلاش را برای دنیا به ارمغان آورده است. به عبارتی دیگر، ترکیب این دو رنگ، الهام بخش و روزنه امیدی است برای این روزهای سخت که دنیا مشغول جنگیدن با بیماری کوروناست.

رنگ زرد روشن با کد رنگی PANTON 13-0647 که توسط موسسه پنتون انتخاب شده است، یک زرد درخشان، با نشاط و سرزنده است، رنگی سرشار از انرژی خورشید.

رنگ خاکستری با کد رنگی PANTON 17-5104 که توسط موسسه پنتون انتخاب شده است، نمادی از عناصر جامد، جاودانه و قابل اعتماد است که این رنگ، احساس مقاومت، استواری و خونسردی را به ما منتقل می کند.

رنگ سال ۲۰۲۱رنگ سال ۲۰۲۱

ترکیب این دو رنگ، نیاز درونی به دیده شدن،شناخته شدن و شنیده شدن صدای ما را برجسته تر و ما را به سوی روش های تفکر و مفاهیم جدید سوق می دهد.

این مقاله را هم بخوانید:

برند بوک یا کتابچه راهنمای برند چیست و چه کاربردی دارد؟

کد رنگ های پنتون سال ۲۰۲۱:

زرد:

Illuminating:         PANTON 13-0647

245,223,77                    :RGB

HEX/HTML:                       #F5DF4D

CMYK(APPROXIMATION):                          6,7,82,0

خاکستری:

Ultimate Gray:          PANTON 17-5104

151,153,155                    :RGB

HEX/HTML:                        #97999B

CMYK(APPROXIMATION):                      44,35,34,1