شعار تبلیغاتی چیست و معرفی ۵ شعار تبلیغاتی برتر

شعار تبلیغاتی و یا اسلوگان، یک عبارت کوتاه است که در اکثر مواقع به همراه نام برند به کار می رود. اسلوگان در زبان انگلیسی به معنای شعار و یا تکه کلام شناخته می شوند که برگرفته از واژه (Slugh-gharim) که معنای آن شعار جنگی و یا رجزخوانی است که امروزه به نام (slogan) استفاده می شود.

اولین اصل در انتخاب شعار تبلیغاتی، تعداد واژه های آن است که معمولا بین ۲ تا ۵ کلمه انتخاب می شوند، زیرا بیشتر از این تعداد، دیگر یک شعار به حساب نمی آیند و تبدیل به داستان می شوند.

یکی از هیجان انگیزترین و چالش برانگیزترین مباحث برای شروع و گسترش کسب و کار، نوشتن شعار تبلیغاتی مناسب برای برند است. زیرا یکی از مهمترین دلایل برای شناخته شدن یک برند و باقی ماندن در ذهن مخاطبان برند است. صاحبان برندهای گوناگون و طراحان برند، ساعت های متمادی برای نوشتن بهترین شعار تبلیغاتی وقت صرف می کنند تا بهترین گزینه را ارائه بدهند.

زمانی که تصمیم به برگزاری یک کمپین تبلیغاتی برای برند خود می گیرید، باید بدانید که یکی از مهمترین دلایل موفقیت آن به شعار تبلیغاتی بستگی دارد تا بتواند باعث جذب مخاطبان خود شود. هرچه شعار تبلیغاتی قوی تر و دلنشین تری داشته باشید، شانس شما در موفقیت بیشتر خواهد بود. زیرا مخاطبان یک برند، همین کلمات را برای یادآوردی برند مورد نظر به خاطر می سپارند.

نمونه ای از شعارهای تبلیغاتی موفق در دنیای تبلیغات

۱- مک دونالد: “من عاشقش هستم”

( McDonald’s: I’m lovin’ it )

این شعار تبلیغاتی، بسیار تاثیرگذار و موفق عمل کرده است. این شعار، یکی از مشهورترین و با دوام ترین شعارهای مک دونالد است. زیرا با یک عبارت ساده، به شکلی فوق العاده با ارزش های این شرکت همخوانی و هماهنگی دارد و به راحتی در ذهن مخاطب باقی می ماند. شعار تبلیغاتی و تبلیغات بصری منحصر به فرد این کمپانی، مخاطبان را به راحتی جذب خود کرده و رضایتشان را جلب می کند.

شعار تبلیغاتی

۲- کی اف سی: “خوبه، این انگشت لیسیدنه”

( KFC: it’s finger lickin’ good )

شعار این کمپانی، مانند مک دونالد که یکی از رقیبان اصلی برایش به حساب می آید، پیوندی بسیار نزدیک با ارزش های این برند را دارد و مانند اسلوگان مک دونالد، به راحتی در ذهن مخاطبان خود باقی می ماند. به این معنا که شما با خوردن مرغ سوخاری KFC، حتی انگشتان خود را نیز می خورید. در حقیقت، KFC به وسیله این شعار، طعم فوق العاده مرغ های این برند و لیسیدن انگشتان را به کاری بسیار خوب و غیر قابل پیشگیری در ذهن مخاطب حک کرده است.

شعار تبلیغاتی

۳- کیت کت: “استراحت کن، کیت کت بزن”

( KitKat: Have a Break, Have a KitKat )

این شعار تبلیغاتی، تصویر واضحی را از یک رویای فوق العاده رونمایی می کند: کودکانی که برای وعده غذایی خود، جعبه ای پر از کیت کت دارند. همه ما زمانی که کودک بودیم، این رویا را در سر داشتیم که برای وعده غذایی خود، فقط شکلات های خوشمزه داشته باشیم تا یک روز به یاد ماندنی را برای خود به وجود آوریم. به همین دلیل، کمپانی کیت کت از این آرزو برای تبلیغات خود استفاده کرده و آن را به یک شعار فراموش نشدنی تبدیل کرده است.

شعار تبلیغاتی

۴- هاینز : “لوبیا یعنی هاینز”

( Heinz: Beanz Meanz Heinz )

در نظرخواهی های انجام شده، شعار تبلیغاتی کمپانی هاینز، به عنوان برترین شعار تبلیغاتی شناخت شده است. به این دلیل که نه تنها نام برند در این شعار گفته می شود، بلکه عبارتی بسیار کوتاه و آهنگین است که از محصول این شرکت نیز نام برده می شود. همچنین با استفاده از این شعار، به شما این پیام را می رساند که: اگر قصد خرید لوبیا پخته شده را دارید، محصولات هاینز بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

شعار تبلیغاتی

این مقاله را هم بخوانید:

چگونه برند سازی کنیم تا یک برند بین المللی داشته باشیم

۵-  ردبول: “ردبول به شما بال میده”

(RedBull: RedBull Gives You Wiiings)

کمپانی تولید کننده نوشیدنی انرژی زا ردبول طی سال های متمادی، از شعار تبلیغاتی خود که “ردبول به شما بال میده” استفاده کرده است. از دلایل ماندگار بودن این شعار، این است که بال داشتن، به عنوان نمادی برای افزایش انرژی مصرف کنندگان این نوشیدنی انرژی زا است و تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطب خود دارد.

شعار تبلیغاتی